$5T Kupa gotówki czeka na wejście na Bitcoin Market, Asserts Top Investor

Weteran makroinwestor Dan Tapiero widzi „ogromną szansę“ dla Bitcoin, ponieważ inwestorzy ostrożnie zwracają się do gotówki.
Dane z Refinitiv Lipper pokazały inwestorów siedzących na szczycie funduszy rynku pieniężnego o wartości około 5 bilionów dolarów.
Pan Tapiero zauważył, że inwestycje pieniężne zwracają inwestorom zero zysków, co może skłonić ich do wejścia na bardziej ryzykowne rynki, takie jak akcje, złoto i Bitcoin.
Nic nie zachowywało się jak bezpieczna przystań podczas niesławnej globalnej trasy rynkowej w marcu 2020 roku, poza gotówką.
Brutalna wyprzedaż zaskoczyła inwestorów na rynkach akcji, bitcoinów, złota i obligacji. To, co wywołało pierwszą rundę spadków, to rosnąca liczba przypadków wirusów w Stanach Zjednoczonych, która doprowadziła rząd Donalda Trumpa do ogłoszenia ogólnokrajowej blokady.
14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Graj teraz!
Inwestorzy wpadli w panikę i wyprzedali swoje dochodowe udziały w ryzyku, aby szukać gotówki. Niektórzy z nich dołączyli do negatywnego rajdu, aby pokryć swoje wezwania do uzupełnienia depozytów zabezpieczających, aby uniknąć strat z tytułu ich uśrednionych pozycji. W rezultacie, każdy składnik majątku, w tym Bitcoin, spadł, pozostawiając gotówkę jako jedynego króla.

Balony z kasetami

Trzy miesiące po katastrofie, globalna firma badawcza Refinitiv Lipper stwierdziła, że inwestorzy posiadają obecnie około 4,6 biliona dolarów w funduszach rynku pieniężnego, co jest najwyższym wynikiem w historii. Analitycy potwierdzili ponadto wzrost kwot przechowywanych jako depozyty bankowe, co sugeruje, że inwestorzy mają trudności ze znalezieniem inwestycji o niskim ryzyku na obecnych niestabilnych rynkach.
Wykres przedstawiający aktywa w funduszach rynku pieniężnego. Źródło: The Wall Street Journal
Ale Dan Tapeiro, współzałożyciel Gold Bullion International, widzi sentymentalną zmianę. Weteran makro inwestora w czwartek napisał, że inwestorzy mogą zacząć rozładowywać swoje pozycje fiatów, aby wejść na bardziej ryzykowne rynki, dodając, że posiadanie gotówki nie zwraca nic poza zerową rentownością.
Pan Tapeiro wyjaśnił, że inwestorzy, którzy obawiali się niekonsekwentnych ruchów na giełdzie wcześniej, teraz patrzą na to, jak rynek odzyskuje wszystkie swoje roczne straty. Dodał, że „taka wielka negatywność/fara nie jest zazwyczaj obecna na szczytach rynku akcji“.
Analogia ta dotyczy również Bitcoin Billionaire, którego odzysk po marcu wyniósł ponad 150 procent w czerwcu. Pan Taperio zauważył, że krypto waluta ma teraz „ogromną szansę“ na przyciągnięcie części z tego 5 trylionów dolarów w gotówce, gdyby powróciły nastroje związane z ryzykiem.
„Dash to cash [jest] najbardziej zaskakujące, ponieważ wszystko to daje prawie [zero]“, powiedział pan Tapeiro. „Ogromny koszt alternatywny kontra kapitał własny, złoto i bitcoin.“
Bitcoin Rally Overblown?
Niektórzy obawiają się, że Bitcoin, podobnie jak giełda, zbyt szybko i zbyt daleko posunął się wbrew depresyjnym perspektywom gospodarczym. Zyski te pojawiły się bez większej obecności inwestorów instytucjonalnych i zapożyczone zostały głównie od spekulacyjnych handlowców detalicznych.